Odkąd miesiąc temu pierwsze wieczne róże trafiły do Kwiaciary, zadaliście nam o nie sporo pytań. Zebraliśmy na nie odpowiedzi w jednym artykule i teraz już nie powinny mieć przed Wami żadnych tajemnic! Ale jeśli pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości… To oczywiście podrążymy dalej. Gotowi?

Co to znaczy, że róże są wieczne?

Niestety, nie oznacza to, że są nieśmiertelne… Ale wytrzymują zdecydowanie dłużej niż normalne kwiaty cięte. Ich producenci zazwyczaj podają, że powinny pozostać świeże przez przynajmniej 2 lata (niektórzy mówią nawet o 5 – wszystko zależy od momentu stabilizacji). To minimum 730 dni na zachwyty!

Jak powstają wieczne róże?

Pierwszym krokiem jest wybranie kwiatów w pełnym rozkwicie. Następnie, już po ścięciu, zanurza się je na kilka dni w pojemnikach z roztworem do stabilizacji. Jego skład jest owiany tajemnicą – wiadomo jedynie, że w dużej mierze jest to gliceryna (ok. 75-80%). Naturalne soki zamienione zostają ostatecznie na preparat stabilizujący. Warto dodać, że podczas procesu stabilizacji kwiaty tracą naturalny kolor, więc są również dobarwiane – ale tylko bezpiecznymi środkami!

 

Czy wieczne róże są bezpieczne dla otoczenia?

Wieczne róże są absolutnie bezpiecznymi kwiatami – nawet dla alergików! Dodatkowo nie przyciągają owadów (co ucieszy pewnie antyfanów pszczół), a także są odporne na pleśń i grzyby. Substancje użyte przy stabilizacji są również bezpieczne dla człowieka – muszą spełniać restrykcyjne normy ustalone przez Unię Europejską.

Jak należy pielęgnować wieczne róże?

Przede wszystkim nie wolno doprowadzić do kontaktu wiecznej róży z wodą. Kwiaty nie powinny być też wystawiane na słońce przez dłuższy okres czasu. I tyle! Proste, prawda?

Gdzie sprawdzą się wieczne róże?

Te wyjątkowe kwiaty fantastycznie nadają się do różnych dekoracji – nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale i miejscu pracy, np. na recepcji (gdzie pracownicy z pewnością mają ciekawsze zajęcia niż podlewanie 😉 ). To świetny pomysł również na wypełnienie flower boxów na ważne okazje. Idealnie sprawdzi się również w przypadku związków na odległość – box wysłany kurierem raz na dwa lata wyjdzie zdecydowanie taniej niż poczta kwiatowa co miesiąc. A kwiaty i miłość ciągle świeże!

 

Podoba Wam się taki wynalazek? Czy jednak wolicie dostawać i kupować świeże kwiaty często? Podzielcie się w komentarzach!