W ostatnim czasie boxy kwiatowe robią furorę jako alternatywa dla okolicznościowych bukietów i prezentów. Trzeba przyznać, że dobrze wykonane naprawdę robią wrażenie! Niesamowita jest także ich różnorodność. Czy znasz wszystkie “parametry”, na które możesz mieć wpływ, zamawiając swoje kwiaty w pudełku?

ROZMIAR MA ZNACZENIE?

Pierwszym z aspektów, który może przyjść do głowy, jest rozmiar. Oczywiście, ma on spory wpływ na końcową cenę boxa, ale wiele zależy również od tego, jakimi kwiatami zdecydujemy się go wypełnić. Najmniejsze boxy mieszczą w sobie ok. 6 kwiatów, rekordowy (jak do tej pory), który wyszedł z Kwiaciary, mieścił w sobie aż 30 dużych pąków róż! Wybrać można także kształt pudełka – prostopadłościan, walec, tuba lub serce. Warto pomyśleć o tym, gdzie obdarowana osoba mogłaby postawić taki prezent… 

DO WYBORU DO KOLORU

Druga ważna kwestia do rozważenia to kolor pudełka. Podejścia są różne. Niektórzy zaczynają od wyboru kwiatów o konkretnej barwie, a dopiero potem dobieramy do nich odpowiedni box. Inni przychodzą z prośbą o uwzględnienie koloru wystroju mieszkania przyszłego odbiorcy. Są tacy, którzy stawiają na kolorystyczny minimalizm, są i tacy, którzy lubią zaszaleć i wybierają wzory. A tych też jest mnóstwo – kropki, paski, kwiaty… w Kwiaciarze dostać można boxy nawet we flamingi!

 

KARTONOWE CZY DREWNIANE?

W większości przypadków kwiaty są układane w pudełkach z grubszej tektury, ale pojawia się coraz więcej alternatywnych rozwiązań. Fantastycznie wyglądają na przykład kompozycje w drewnie! Od skrzynek, które potem można zamknąć na magnesik, aż po piękne serca otoczone korą. Ta druga opcja przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią naturalne akcenty w wystroju.

KWIATY – MINIMALISTYCZNIE CZY NA BOGATO?

Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego gatunku kwiatów o jednolitym kolorze. Zwłaszcza jeśli obdarowana osoba szczególnie upodobała sobie np. czerwone goździki. Zawsze można dodać do nich delikatne akcenty, takie jak gałązki gipsówki czy liście paproci. Ale czasem warto zaszaleć – fantastycznie prezentują się boxy pełne różnokolorowych kwiatów wielu gatunków. To prawdziwa eksplozja barw i zapachów!

SŁODYCZ POZIOM WYŻEJ!

Kwiaciara ma coś także dla tych, którzy lubią działać na kilka zmysłów jednocześnie – boxy ze słodkim wkładem. Szczególnie dobrze prezentują się w towarzystwie kwiatów bezy lub makaroniki, ale można wypełnić przegródki również i innymi słodkościami. Pełna dowolność… no może oprócz kremówek 😉

 

A jeśli taka wielość możliwości trochę Was przytłacza – pamiętajcie, że Kwiaciara zawsze jest gotowa doradzić najlepsze rozwiązanie na każdy budżet! Wystarczy napisać albo wpaść pogadać. Zapraszamy!