30 września się zbliża, a Ty wciąż nie masz pomysłu na Dzień Chłopaka? Lecimy z pomocą! Poniżej kilka pomysłów na to, jak i kogo zaskoczyć miłą niespodzianką z tej okazji.

 

ORYGINALNA ROŚLINA W DONICZCE

Calathea Orbifolia - Kwiaciara.pl

Calathea Orbifolia Rhypsalis (Patyczak) - Kwiaciara.pl

Rhypsalis (Patyczak)

Calathea Network - Kwiaciara.pl

Calathea Network

Fishbone - Kwiaciara.pl

Fishbone

Najlepiej unikalny okaz dla wyjątkowego mężczyzny! To fantastyczny pomysł, jeśli chcemy sprawdzić jego zdolności do opieki. Warto zorientować się, jakie warunki panują w jego mieszkaniu, zwłaszcza stopień nasłonecznienia pomieszczeń – wtedy łatwiej będzie nam dobrać roślinę, która będzie pięknie rosła.

 

OGRÓD W SZKLE / LAS W SŁOIKU

 

Ogród w słoju - Kwiaciara.pl

Przykładowy ogród w słoju

Ogród w szkle - Kwiaciara.pl

Przykładowy ogród w szkle

Oplątwy - Kwiaciara.pl

Oplątwy

Opcja dla panów lubiących zabłysnąć, ale jednocześnie się nie napracować.  Roślinne kompozycje zamknięte w szkle świetnie będą wyglądać w każdym wnętrzu, a jednocześnie zwykle nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wystarczy zrosić je od czasu do czasu (uwaga na przelanie!), a jeśli na ściankach zacznie zbierać się para – porządnie wywietrzyć. Jako opcja minimalistyczna doskonale sprawdzą się też oplątwy (im wystarczy kąpiel od czasu do czasu). Voilà!

 

BONSAI

Bonsai - Kwiaciara.pl

Bonsai – przykładowe okazy

Metasekwoja - Kwiaciara.pl

Bonsai / Metasekwoja

Bonsai - Kwiaciara.pl

Bonsai – przykładowe okazy

Idealny dla przyszłych i obecnych panów prezesów… lub po prostu mężczyzn pracujących za biurkiem 😉 Oryginalność i klasa – te dwa przymiotniki najlepiej podsumowują bonsai. Warto jednak dodać, że rośliny te wymagają systematycznej pielęgnacji. Dlatego jeśli chcemy nimi obdarować kogoś, kto regularnie zabija nawet kaktusy… to być może warto jeszcze przemyśleć ten wybór (albo ustawić sobie alarm w telefonie, żeby regularnie przypominać o zabiegach pielęgnacyjnych!).

 

DRZEWKO

Cyprysiki - Kwiaciara.pl

Cyprysiki

Podobno każdy prawdziwy mężczyzna musi w swoim życiu spłodzić syna, zbudować dom i posadzić drzewo. O ile z dwoma pierwszymi wyzwaniami możemy nie pomóc (choć możemy wesprzeć kwiatami w podrywie, z którego może się coś urodzić), o tyle drzewka do ogrodu już są w naszym zasięgu. Na początek sadowniczej przygody proponujemy cyprysiki! Obdarowany nie nakopie się za bardzo i ładnie będzie to wyglądać nawet w małym ogrodzie. Brzmi dobrze, prawda? 

 

SUKULENTY

Sukulenty - Kwiaciara.pl

Sukulenty w osłonkach

Nie można zapomnieć również o opcjach grupowych – Dzień Chłopaka bywa chętnie obchodzony w szkołach i miejscach pracy. Na szczęście w przypadku zielonych prezentów ilość może iść w parze z jakością! Nasza propozycja to małe sukulenty w ceramicznych doniczkach. Łatwo je pielęgnować, więc długo będą przypominać obdarowanym o miłym geście.

A może macie jeszcze jakieś pomysły na prezenty? Albo słyszeliście o czymś naprawdę oryginalnym? Podzielcie się w komentarzach na naszym Facebooku!